יובש בעיניים? על התופעה והדרכים לטפל בה

אם אתם מרכיבים עדשות מגע ייתכן ואתם סובלים מעת לעת מיובש בעיניים אשר בא לידי ביטוי בחוסר נוחות, תחושת גירוד, צריבה, הדמעת יתר ואף תחושה של גוף זר בעין.

ליובש בעיניים קיימות סיבות רבות אשר יכולות לנבוע הן מהתאמה לא מיטבית או אופטימלית של עדשות מגע, כתוצאה מאורך החיים והסביבה בה עובדים וסוג הפעילות היומיומית, מחלות ונטילת תרופות וכמובן עקב שימוש מוגבר במכשירים ומסכים דיגיטליים. בעבר פרסמנו מאמר העוסק על תופעת העיניים האדמומיות כסיבה ליובש בעיניים. 

בעת הרכבת עדשות מגע לשעות רבות עלול להיווצר מצב שהעין אינה מקבלת את הלחות הדרושה לה, במצב רגיל קיים כיסוי של שטח הקרנית בעת המצמוץ ע"י שכבת הדמעות, ולכן בעת התאמה והרכבה של עדשות מגע חשוב לשאול את רופא העיניים או האופטומטריסט לגבי תופעת "העין היבשה" ולהגדיר את סוג הפעילות והסביבה אשר אתם פועלים בה. העברת מידע זה תעזור לבעל המקצוע להתאים לכם את עדשות המגע המתאימות באופן מיטבי לאורך החיים שלכם.

כיום קיימים מוצרים שונים אשר פותחו במטרה להקל ולתת מענה לבעיית העין היבשה, ורובן מוגדרים כ"דמעות מלאכותיות" או "כתחליפי דמעות" אשר מבוססים על מבנה מרכיב הלחות של העין. ע"מ לזהות האם אתם סובלים מבעיה זו יש לפנות לבעל מקצוע ולהתייעץ עימו לגבי האפשרויות הקיימות, החל מהחלפת סוג העדשות בהן אתם משתמשים וכלה בבחירה סוג תחליף הדמעות בהתאם לאורך חייכם. קיימים תחליפי דמעות שונים אשר ההבדלים ביניהם הוא בצורת השימוש בהם (טיפות, ג'ל וכו) וברמת הצמיגות שלהם אשר נועדה לתת מענה לחומרת הבעיה ממנה סובלים.

גם לתזונה קיימת חשיבות גבוהה בטיפול בתופעת העין היבשה, לכל גם תזונאי יכול לשפר ולהקל על התסמינים ע"י המלצה על שימוש בתוספי תזונה טבעיים או צריכת ירוקים.

צריכים עדשות מגע? עדשות מגע קונים באתר עדשות אונליין: חנות האונליין המקצועית והמובילה בישראל